sportop e2000p

Sportop E2000p opinia

  • Moja ocena 3/5

  • Komfort treningu 3

  • Właściwości użytkowe 3

  • Jakość wykonania 3

  • Niezawodność 4

  • Gwarancja i Serwis 3

  • Obsługa klienta 3

  • Wygląd 3

  • Wyposażenie 3

  • Cena 4

  • Q20 cm

 

Konstrukcja jest prosta i toporna. Znacie ten zwrot z innych recenzji, ale używam go w pozytywnym znaczeniu, bo lubię proste i toporne orbitreki. Są solidne, wygodne i bezawaryjne, jak stare Mercedesy. Części pasują do siebie. Montaż jest prosty. Uwagę zwraca kolumna orbitreka, która jest kanciasta, zrobiona z profilu, a nie okrągła. Jest to bardzo dobry patent, jeśli umie się z niego korzystać. Dzięki temu śruby łączące kolumnę z korpusem (tak to sobie nazywam – kolumna to górna część, a korpus dolna) nie luzują się w trakcie treningu. Jest oczywiście pewien sekret tej konstrukcji. Spełnia swoje zadanie prawidłowo, gdy dokręcimy najpierw śruby przednie a potem boczne!!! Śruby przednie, poza tym, że trzymają razem górę z dołem, przede wszystkim pozycjonują ustawienie śrub bocznych. Dlatego skręcając tego, albo innego orbitreka z kolumną z profilu należy wkręcić wszystkie śruby na 80% (do momentu gdy idą luźno i lekko), następnie dokręcić na maxa śruby przednie a po nich dokręcić śruby boczne. Innych sekretów ten model raczej nie kryje. Wyświetlacz jest niskiej jakości, znany z innych wyrobów marki Sportop.

 

Kultura i komfort pracy są dobre jak na tej klasy maszynę. Orbitrek jest w miarę cichy, zmienia obciążenie jak należy, wszystko jest na swoim miejscu. Przy intensywnym użytkowaniu potrafi trochę stukać, ale nie są to ani głośne ani bardzo uciążliwe dźwięki.

Regulacja długości i głębokości kroku oczywiście jest – równie mało użyteczna co w innych orbitrekach z tą funkcją, ale istnieje i działa tak, jak powinna. Osobiście traktuję to jako chwyt marketingowy, dla większości użytkowników zupełnie zbędny. Mnie ćwiczy się dobrze na wszystkich możliwych ustawieniach, niemniej jednak niektórzy czują różnicę w ruchu, więc dla nich jest ta właśnie opcja. Jest to oczywiście plusem dla wszystkich o wzroście poniżej 165cm lub powyżej 190cm, bo im też będzie wygodnie na tym orbitronie.

 

Niezawodność – jak na razie jest bardzo dobra. Serwis jest kłopotliwy, bo wymaga spakowania maszyny z powrotem do kartonu i odesłania go do sklepu, ale powoli staje się to standartem. Dogadanie się z serwisantami też jest wyzwaniem, bo są mało kontaktowi i nie dotrzymują terminów. Kółka transportowe są tandetne, ale za często się ich nie używa. Plastikowa wstawka w talerzu obudowy odpada, ale można ją przykleić na stałe. Gumy na nóżkach choć są bardzo masywne, ale łatwo spadają przy przestawianiu orbitreka. Kilka takich wad mógł bym jeszcze wymienić, ale wolę od razu przejść do zalet, które znacznie przeważają. Za Yorka, Kettlera lub Finnlo tej klasy trzeba zapłacić od 3 do 4 tys. zł. Sportop daje to samo za 2 tys. zł i ten argument trafia do mnie najbardziej.

 

Podsumowując – E2000p nie jest championem wśród trenażerów eliptycznych, ale jest bardzo silnym zawodnikiem w kategorii do 2500zł, jeśli nie najsilniejszym. Jest wygodny, tani i całkiem ładny.

 

Kupno E2000p polecam też z drugiej ręki, bo ceny używanych maszyn oscylują w okolicach 1300zł i za taką kasę trudno kupić coś lepszego, pamiętajcie tyko, by go dobrze przetestować przed zabraniem do domu. Polecam.

-Cezary 2/2013

Ten sprzęt można wypożyczyć

Alternatywny orbitrek

Sprawdź aktualne ceny

Uaktualnienie

Ceny E2000p poszybowały w górę, w okolice 2300zł. Nadal polecam.

-Cezary 3/2015

Kupując przez popularny portal aukcyjny, warto zwrócić uwagę, że warunki gwarancji prawie zawsze są gorsze niż kupując ten sam produkt w sklepach internetowych. Allegro zabrania podawania warunków gwarancji w opisach aukcji na czym tracą produkty z lepszą gwarancją. Więcej na ten temat...